Eksploatacja piwniczek Garden Secret 4you® – najważniejsze informacje

Jaka temperatura oraz wilgotność panuje w piwniczce?

Temperatura jest zmienna. Jej wartość zależy od pory roku i sposobu wentylacji.Natomiast prawidłowo zamontowana piwniczka skutecznie chroni zawartość przed mrozem, jak i przed wysokimi temperaturami.

W okresie letnim temperatura utrzymuje się na poziomie 8-14 stopni Celsjusza, natomiast w okresie zimowym jest to wartość od 3 – 10 stopni.

Aby uzyskać jak najlepsze parametry temperatury i wilgotności, należy zwrócić uwagę na lokalizację. Najlepiej umiejscowić piwniczkę w zacienionym miejscu. Natomiast nie powinna być usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie drzew z uwagi na rozrastanie się ich systemu korzeniowego. 

Czy piwniczka Garden Secret 4you® jest wentylowana?

Tak, wnętrze piwniczki jest wentylowane mechanicznie oraz grawitacyjnie, za pomocą specjalnych otworów. Wilgotność powietrza można kontrolować za pomocą higrometru. To standardowe wyposażenie piwniczek Garden Secret 4you®, produkowanych przez NAWI Design. 

Jak wykonana jest wentylacja?

Wentylacja mechaniczna jak i grawitacyjna wyprowadzona jest za pomocą orurowania PCV. Wyprowadzenie wentylacji zakończone jest dwoma kominami na wysokość około 60 cm. Istnieje możliwość poprowadzenia wentylacji w innym dogodnym miejscu – łącząc wentylację kolankiem i przedłużając rury proste. Ważne, aby poprowadzone rury poziome były położone do wylotu kominowego pod kątem 4-5 stopni w górę. Zapewni to prawidłowe działanie wentylacji.

Jak zakończyć wyjście wentylacji?

Standardowym zakończeniem rur wentylacyjnych jest komin grzybkowy. Znajduje się on w standardzie wyposażenia piwniczki. Klienci mogą wykończyć komin za pomocą dowolnego innego rozwiązania dostępnego na rynku.  

Czy wody gruntowe mogą uszkodzić piwniczkę?

Wody gruntowe stanowią zagrożenie dla każdego rodzaju obiektów wkopanych. Wskazane jest, aby wykonać drenaż osadzanej piwniczki tak, aby zabezpieczyć ją przed odkształceniem lub wypchnięciem. Dokładne informacje na temat wykonania drenażu znajdują się w instrukcji użytkownika i montażu.

Czy muszę zabezpieczyć piwniczkę przed mrozem?

Nie ma takiej potrzeby. Nie musimy się obawiać, ponieważ produkt jest odporny na działanie ujemnych temperatur. Dodatkowo, już sam fakt zainstalowania piwniczki w wykopie chroni ją przed mrozem.

Jak dbać o czystość piwniczki Garden Secret 4you® oraz jej systemów?

Zalecamy regularną kontrolę piwniczki pod względem czystości i drożności układu wentylacji. Warto dbać o bieżące usuwanie naniesionego piasku i zanieczyszczeń. 

Wnętrze najlepiej pielęgnować miękką szmatką lub mopem, który został zwilżony preparatem do pielęgnacji podłóg i powierzchni laminowanych. 

Pod żadnym pozorem nie należy stosować proszków lub silnie żrących detergentów. Aby laminat cieszył oko jak najdłużej, należy wystrzegać się zarysowania jego powierzchni. Zalecamy mopy i ścierki z mikro włóknami oraz antystatyczne płyny zapobiegające osadzaniu się kurzu i elektryzowaniu laminatu.

Jak zachowa się wnętrze piwniczki po kilkunastu latach?

Piwniczka Garden Secret 4you® wykonana jest z elementów trwałych, o najwyższej jakości. Przy odpowiedniej konserwacji piwniczka posłuży przez długie lata.